W jaki sposób zostać harcerzem? Czy trzeba spełniać określone warunki? Co warto o tym wiedzieć?

Czy zdajesz sobie sprawę, że Związek Harcerstwa Polskiego to organizacja, do której może zapisać się każdy. To nie są dodatkowe warsztatu pozalekcyjne, nie będziesz się uczyć się więc tam na przykład języka obcego. Możesz za to przekonać się w jaki sposób sobie poradzić w licznych sytuacjach życiowych jak współdziałać w grupie, i jak być dobrym liderem.

Harcerze
Napisał: Arcadiuš
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zaczynając w harcerstwie po pierwszej zbiórce otrzymasz odznakę zucha (jeśli jesteś w wieku 7-11 lat), lub krzyż harcerski (12 lat i więcej). Będziesz brał udział w biwakach, rajdach i obozach, a także innych imprezach. Wybrani myślą, że harcerze spędzają znaczną część czasu w lesie z gitarą i śpiewając. To oczywiście nieprawda, gdyż mogą zająć się mnóstwem innymi rzeczami, niemniej wiele zbiórek odbędzie się w lesie. W harcerstwie możesz doszlifować swoje zainteresowania - polecany sklep dla harcerzy.



Mnóstwo osób jeździ przykładowo po całej Polsce i stara się występować na festiwalach piosenki, chłopcy zdobywają puchary na rozmaitych turniejach, jeszcze inna grupa uczęszcza do klubu jeździeckiego albo starają się brać udział w spektaklach teatralnych. Podczas wakacji organizowane są obozy obozy naukowe dla dzieci na różne tematy, więc w tym czasie mamy szansę brać udział w w wielu wspaniałych przedsięwzięciach: zdobywać szczyty górskie, uczyć się żeglarstwa po jeziorach czy poznawać różne zakamarki naszego kraju.W jaki sposób zaciągnąć się do ZHP? Najlepiej kontaktować się z kolegą albo przyjaciółką, którzy są już w harcerstwie - harcerskie online.
Na pewno kogoś takiego znasz, a jeśli nie to może ktoś taki mieszka blisko ciebie. Rodzicom najmłodszych dzieci najlepiej skontaktować się z komendą hufca, tam mogą dowiedzieć się można zapisać dziecko do gromady zuchowej. Tak jak w każdej organizacji, także w ZHP harcerze posiadają prawa i obowiązki.

Niezwykle istotne z nich to spłacenie rocznej raty członkowskiej, poza tym stosowanie się do Prawa Harcerskiego. Za to uzyskasz bardzo wiele, bogaty program, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Wszelkie postępowania harcerzy tworzone są pod nadzorem przeszkolonych i przeszkolonych instruktorów ZHP. A gdzie można zdobyć sprzęt dla harcerzy? Ubrania i pozostały ekwipunek możesz dostawać w odmiennych miejscach, najlepsza jest jednak internetowa składnica harcerska.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-13 02:59:06
Tagi: las, dziecko, teatr, zajęcia, ZHP

Kategorie

Archiwa miesięczne

Wysoko oceniane

Filmy

Archiwa miesięczne