Kołobrzeg - recepta na doskonałe wakacje nad morzem

Kołobrzeg i Władysławowo to popularne kurorty morskie i uzdrowiska, niemniej jednak ze względu na swoje strategiczne usytuowanie, Kołobrzeg przez parę wieków był miastem – twierdzą, czego świadectwem są uchowane do dnia dzisiejszego fortyfikacje. Mnóstwo z nich jest adaptowanych do wykonywania nowych, teraźniejszych funkcji i służą one zarówno mieszkańcom miasta, jak i podróżnikom. Każdy, kto lubi sobie czynny wypoczynek, organizując wczasy 2014 może, więc śmiało postawić na Kołobrzeg!

zobacz na stronie
Napisał: MrSco
Przykładem nowego pomysłu na starodawne budynki jest Wilczy Fort, na obszarze, którego stworzono amfiteatr – miejsce, gdzie odbywa się bardzo dużo imprez kulturalnych.

Znajdujące się w tym serwisie wiadomości są dla Ciebie zbyt zdawkowe? Jeśli tak, to wejdź na stronę ortodonta warszawa bielany, na której zgłębisz podobne kwestie.

Pierwotny Fort Ujście, został z kolei zaadaptowany na kawiarnię, w której bawią się marynarze.


Kołobrzeg jest wpisany na listę Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Przykładem konstrukcji gotyckiej w mieście, jest Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia NMP wybudowana w czwartym wieku i posiadająca w swoim wnętrzu sporo wartościowych rekwizytów, m.in. krucyfiks "figura życia" z 1330 r. i chrzcielnicę z dwudziestoma sześcioma scenami z życia Jezusa Chrystusa z 1355 r. Następnym standardowym przykładem kołobrzeskiego gotyku jest Baszta Lontowa. Wśród zabytków neogotyckich należy wyróżnić ratusz miejski z 1832 r. przypominający trochę średniowieczny zamek obronny. W ratuszu mieści się Galeria Sztuki Współczesnej, w której eksponowane są galerie kołobrzeskich artystów. Trzeba też skupić uwagę na neogotycki gmach kołobrzeskiej poczty oraz kościół rektoralny Niepokalanego Poczęcia NMP. Niezwykle fascynującym miejscem w Kołobrzegu jest Muzeum Miasta, gdzie można obejrzeć kolekcję meteorologiczną, zawierajacą rekwizyty, które dawno temu stosowano do mierzenia i ważenia. Jest to jedna z trzech tego typu wystaw w naszym kraju. Trzeba też zerknąć do Muzeum Oręża Polskiego z wystawą militariów wykorzystywanych od wczesnego średniowiecza do współczesności.

Miasto Kołobrzeg mieści się u ujścia rzeki Parsęty i to właśnie tutaj usytuowano port morski, z rolą: kupiecką, pasażerską, rybacką i jachtową. Kołobrzeg ma też własne molo, które osiągając długość 220 m jest najdłuższym żelbetowym molem w naszym kraju.

Nie czekaj dłużej - zweryfikuj propozycję (https://www.mojekonferencje.pl/chlewiska/manor-house-spa-palac-odrowazow), którą dla ciebie wymyśliliśmy. Uwzględniliśmy wszystkie oczekiwania naszych konsumentów!

Odpływają stąd niewielkie statki wycieczkowe, które wykonują króciutkie rejsy widokowe. Symbolem Kołobrzegu jest także latarnia morska, która powstała w miejsce obiektu zniszczonego w trakcie Drugiej Wojny Światowej. Latarnia ma dwadzieścia sześć metrów długości i jest otworzona do zwiedzania. Pomiędzy molem, a latarnią, wzdłuż miejskiej plaży biegnie Bulwar Jana Szymańskiego. Tą morską ulicę utworzono w 1994 r. zastępując starą, zniszczoną przez sztorm. Promenada graniczy z Parkiem Nadmorskim, który jest buforem między Dzielnicą Portową, a Uzdrowiskową. Przy deptaku wznosi się Pomnik Zaślubin Polski z morzem Bałtyckim. Trzeba zaznaczyć, że Kołobrzeg jest najogromniejszym kurortem leczniczym na polskim wybrzeżu. W Kołobrzegu oraz jego okolicach są źródła wody mineralnej, solanki a także zasoby borowiny. Pacjenci przyjeżdżają tu szczególnie w celu leczenia schorzeń układu oddechowego, krążenia i stawów. Kołobrzeska plaża należy do najbardziej bezpiecznych i najlepiej zagospodarowanych plaż w kraju. Jest szeroka i piaszczysta i rozciąga się od ujścia Parsęty i portu, obok latarni morskiej wzdłuż miasta, do parków dzielnicy sanatoryjnej.

Kołobrzeg jest znanym ośrodkiem kulturalnym. W sezonie są organizowane tu liczne koncerty i festiwale, m.in.: Międzynarodowy Bieg Zaślubin, Regaty Smoczych Łodzi na rzece Parsęcie, Europejski Dzień morza, Festiwal Szantowy "Na Fali", Regaty "Srebrny Dzwon", Kołobrzeski Piknik Wojskowy, Międzynarodowy Festiwal "Muzyka w Katedrze", Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja", Międzynarodowy Festiwal Szachowy, Międzynarodowe Spotkania z Folklorem "Interfolk", Obchody Regionalnych Światowych Dni Turystki, Międzynarodowy Konkurs Satyryczny "Papkinada" oraz Sunrise Festival.

Fani natury mogą udać się do leżącego przy granicach miasta Ekoparku Wschodniego na Podczelu, który jest skupiskiem łąkowym i szuwarowym roślinności halofilnej, gdzie rosną słonorośla posiadające tu jedyne stanowisko w naszym kraju. Utworzono tu także dwa obszary Natura 2000: Trzebiatowsko – Kołobrzeski Pas Nadmorski i Dorzecze Parsęty. Wielbicieli dwóch kółek na sto procent zaciekawi wiadomość, że w Kołobrzegu zaczyna się kilka szlaków rowerowych gminy Kołobrzeg i gminy Ustronie Morskie, a także przebiega przez niego międzynarodowy szlak rowerowy R-10.*** Kompletną ofertę na wakacje dwa tysiące piętnaście we Władysławowie można odszukać w serwisie bądź klikając na niżej znajdujące się linki: - pokoje Władysławowo (domki letniskowe Władysławowo) - agroturystyka Władysławowo

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-22 02:57:12
Tagi: morze, wakacje, agroturystyka, zabytki, Kołobrzeg, uzdrowiska, plażę