Piękne polskie miasta

Nie brakuje zachwytów nad stolicą Czech, mówimy o Londynie, a nie mamy pojęcia, co zobaczymy w Polsce. Oczywiście zapominamy, że żyjemy w jednym z najładniejszych miejsc – jeżeli nie na świecie, to z całą pewności w Europie.

Plan wycieczki po Polsce wymaga opracowania szczegółów, dlatego początek warto uzależnić od miasta w którym mieszkamy, czyli początku wyjazdu. Jeśli uznamy, że to Wrocław, możemy udać się na wycieczkę przez południową Polskę. Cel: Kraków.

Forty w Srebrnej Górze

Zamiast podróżować typowymi szlakami i stracić piękne widoki, wybierając autostradę, można poprowadzić drogę do stolicy Małopolski całkiem niecodziennie i właściwie okrężnie. To idealny pomysł, by ujrzeć nowe miasta. Z Wrocławia warto więc wybrać się prosto do Srebrnej Góry – to mniej więcej 70 km, ale wrażenia niesamowite. Dobrze rozpocząć wyprawę jak najwcześniej, żeby móc poświęcić więcej czasu w słynnej twierdzy. To jeden z popularniejszych fortów, zachowany w świetnym stanie. Osiemnastowieczna twierdza strzegła wejścia do Kotliny Kłodzkiej. Forty najlepiej zwiedzać bez pośpiechu – wszystko zależy od czasu.
noclegi koło Wrocławia
Napisał: Pałac Brzezina
Na podstawie: http://www.palacbrzezina.pl/
Odpoczynek w Bielsku-Białej Większość zna to miejsce, ale niewiele osób je zwiedziło. Po aktywnym relaksie w Srebrnej Górze, dobrze odpocząć, zamawiając hotel Bielsko-Biała to na szczęście jedno z miejsc, które przyciąga cenami turystów. To świetni przystanek, aby bezstresowo zwiedzić Pogórze Śląskie, gdzie jest mnóstwo zielonych i cichych zakątków, a także chociażby Beskid Śląski. Można po prostu wziąć do ręki mapę i pójść na długi spacer.Przystanek w Wadowicach

Jeśli jest trochę czasu, drogę do Krakowa zawsze można zmienić i pozwiedzać Wadowice. Noclegi w okolicy wrocławia tutaj są dużo tańsze, dlatego przy okazji łatwo zaoszczędzić. Poza tym, że to miasteczko każdemu kojarzy się z Janem Pawłem II i jego ulubionymi ciastkami, to miłe miasto, o zabudowie typowej dla południowej Polski. Będzie szczególną ciekawostką dla tych, którzy wychowali się na zachodzie kraju. Kraków natomiast najbardziej przyjazny jest wczesną wiosną i jesienią, kiedy maleje liczba turystów, a temperatura pozwala na spacery. Trzeba tak zaplanować wyprawę, aby spokojnie pospacerować po mieście, bez pośpiechu i wybierania jedynie klasycznych punktów turystycznych.

Źródło


Na podstawie: http://www.palacbrzezina.pl/

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-22 02:57:09
Tagi: mapa, miasto, turysta, wycieczka, twierdza