Dlaczego trzeba na urlop wybrać się na Warmię i Mazury? Wczasy w Krainie Tysiąca Jezior

Lada dzień w naszym kalendarzu zobaczymy tę, tak długo wyczekiwaną datę: urlop... I idealnie by się złożyło abyśmy wcześniej zaplanowali nasze letnie wojaże. Czy pragniemy ujrzeć morze, góry, jeziora? Polacy to prawdziwi szczęściarzeWszakże nie wszystkie państwa mają dostęp do wspomnianych wcześniej miejsc. Oczywiście, można zdecydować się na wyjazd zagraniczny, ale zgodnie z powiedzeniem „cudze chwalicie, swego nie znacie...” - namawiamy do pozostania w kraju.
Powodem jest, idąca ku lepszemu kondycja krajowych dróg. Dziś, autostrady doprowadzą nas do większości miejsc w kraju. Stale budowane nowe odcinki zapewniają nam możliwość komfortowych podróży.


jeziora na Mazurach
Napisał: Elliott Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli nie jesteśmy wielbicielami snucia się po znajdujących się w większości nadmorskich kurortów promenadach, górskie eskapady wydają nam się po prostu nudne, a przy tym przeszkadzają nam tłumy turystów pokuśmy się o podróż na na Warmię i Mazury. Cisza, spokój i krystalicznie czyste jeziora - poznaj atrakcje Warmii i Mazur.
Wyśnione miejsce dla fanów sportów wodnych, wielbicieli żeglowania. Wakacje na Warmii to także spacery leśnymi ścieżkami które pozwolą nam odpocząć na tle natury . To ważne miejsca historyczne, np miasto Grunwald, czy cieszące się wielkim zainteresowaniem turystów krzyżackie zamki, które możemy zobaczyć przemierzając tzw szlak krzyżacki. Niewielu Polakom Warmia i Mazury kojarzą się z morzem. A jednak to właśnie w tym regionie leżą najważniejsze miejscowości Zalewu Wiślanego - Elbląg, Frombork i Tolkmicko, konieczne zobaczenia miasta, które trwale wpiszą się w naszą pamięć.


Mazurskie jezioro
Napisał: Saskia van de Nieuwenhof
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Zwiedzając wszelakie zakątki Polski nieustannie próbujemy czegoś nowego, a domowe obiadki zastępujemy potrawami charakterystycznymi dla danego regionu. Trudno więc sobie wyobrazić wakacje nad Bałtykiem nie jedząc świeżej, smażonej czy wędzonej rybki, za których smakiem tęsknimy po powrocie do domu. Sielawy, węgorze czy szczupaki na pewno zachwycą nasze kubki smakowe.
Namawiamy więc aby już teraz zainicjować poszukiwania sympatycznego miejsca noclegowego. Zastanowić się czy większy komfort odczujemy w domku zbudowanym w lesie, czy może w wytwornym hotelu spa. Dla ułatwienia, możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę: wakacje Mazury 2014, a ujrzymy bogatą listę ofert, z której z całą pewnością wybierzemy odpowiednią.


Napisał: k.s.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-25 02:56:22