Jak interesująco spędzić urlop?

Co roku stajemy przed jednakowym dylematem. Co zrobić z urlopem? Leżenie przez dwa tygodnie dla niektórych ludzi jest mało ciekawe, zwłaszcza jeśli nie lubią palącego słońca. Górskie wędrówki zazwyczaj są wyczerpujące, a przecież lato powinno być okresem relaksu. Może w związku z tym wypróbować coś całkiem innego? Ciekawym pomysłem może być jazda konna - sport zawierający w sobie ruch na świeżym powietrzu, a przy tym dostarczający wiele radości i możliwość kontaktu z końmi - ładnymi i dumnymi zwierzętami.
łąka
Napisał: PhillipC
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Nauka jazdy konnej - jak zacząć?

Od czego powinniśmy zacząć? Na szczęście na dobry początek nie musimy kupować konia. Dla początkujących dobrym rozwiązaniem jest nauka jeździectwa w dobrej szkole. Przy każdej stadninie funkcjonują szkoły, w których pracują odpowiednio przygotowani instruktorzy. Dobry instruktor to klucz do sukcesu. Przy nim jazda konna, która jest bardziej wymagająca niż może na pierwszy rzut oka wyglądać, stanie się radością. Prowadzący zajęcia z pewnością pomoże nam dobrać wierzchowca - takiego, który nie boi się ludzi i nie porwie się do galopu na pierwszej lekcji - i przypilnuje, by lekcja (zobacz także gra na perkusji) była bezpieczna.

konie
Napisał: Krzysztof Szustka
Na podstawie: Integer S.A.
Obóz jeździecki - lekcja intensywniejszaJeśli masz więcej wolnego niż zwykłe kilka godzin co tydzień warto zastanowić się nad wyjazdem na obóz konny. Najczęściej to dwa tygodnie intensywnego przyswajania i polepszania umiejętności. Od rana do wieczora jazda konna! Obóz jeździecki to również świetna okazja, by nauczyć się obchodzenia ze zwierzęciem, troski o nie. Wiadomo, że w ramach paru krótkich lekcji co tydzień nie da się równie mocno zaangażować w opiekę nad koniem. Na koloniach również znajduje się wykwalifikowana kadra instruktorów. Są to ludzie z pasją, którzy, niejednokrotnie, całe życie poświęcili jeździe konnej i zwierzętom. Warto skorzystać z ich ogromnej wiedzy.

Jazda konna to piękny sport. Buduje masę mięśniową, daje przyjemność obcowania z naturą. Wiosna i lato to świetny czas, żeby zacząć lekcje jazdy konnej. Piękna pogoda, radosna zieleń, dające cień drzewa, bujne lasy, szerokie łąki - czy da się wymyślić sobie piękniejszą scenerię do sportowej aktywności? A do tego jeszcze satysfakcja, jaką daje okiełznanie konia i przyjaźń ze zwierzęciem. Czy to nie idealny pomysł na wakacyjne zajęcie? Zatem - na koń!


Poznaj propozycję Stadniny Patataj:
Wyświetl większą mapę

Na podstawie: http://www.patataj.com/

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-25 02:56:20
Tagi: pogoda, sport, wakacje, szkoły, lasy, zwierzętami, umiejętności