Lot bez strachu

Po tragedii z dziesiątego kwietnia 2010 roku rodacy mogą myśleć sobie, że lot samolotem jest czymś groźnym. Patrząc na statystyki, jest całkowicie na odwrót. Lot jest o wiele mniej ryzykowny niż np. jazda samochodem. Katastrofy lotnicze, w których giną mieszkańcy Polski, zdarzają się nieczęsto, a co roku na drogach ponoszą śmierć tysiące zmotoryzowanych.
Napisał: cliff1066
Strach przed samolotami jest w zasadzie rzeczą normalną, przecież człowiek nie został zaprojektowany, by szybować w przestworzach. Pierwszy lot odbyto ledwo sto dziesięć lat temu! Przez wcześniejsze tysiąclecia człowiek patrzył zazdrośnie na ptaki i marzył o locie. Najdobitniej można to dojrzeć w przypowieści o Ikarze.

Lot może powodować obawę też dlatego, że wypadki lotnicze zwykle powodują koniec życia wszystkich lecących. Istnieją jednakże porady od badaczy, które gwarantują małą szansę utrzymania się przy życiu w czasie niektórych awarii.

samolot
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Warto napisać to wprost – nie powinno się bać lotu. Samolot jest obecnie najszybszym medium podróży, dzięki któremu możemy w krótkim czasie dostać się nawet w najodleglejsze rejony świata. Znaczną wadą są koszty biletów na lot - sprawdź te propozycje -, ale da się często znaleźć tanie loty w przecenach. O ile masz sporo szczęście, może wykupić podróż za pieniądze bardziej przystępne od tych, które trzeba wyłożyć na podróż pociągiem.

Żeby nie wyczyścić sobie doszczętnie konta bankowego bukując bilety, trzeba systematycznie zaglądać na portale internetowe przedsiębiorstw lotniczych, które mają w ofercie tanie loty. Idealne gratki zazwyczaj trwają krótko, dlatego trzeba zaglądać na witryny cyfrowe nawet kilka razy na dzień. Rodacy słyną z tego, że umieją łapać korzystne promocje, więc konkurencja jest znaczna.Warto zawsze nie zapominać, by czytać dokładnie regulamin oferty. Sporo firm samolotowych, które sprzedają tanie loty, wprowadza klientów w błąd rozmaitymi kruczkami. Czasem może wyjść na jaw, że oferta wcale nie jest tak ciekawa, na jaką miała wyglądać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-25 02:56:27
Tagi: podróż, lot, promocje, transport, samoloty