Ćwiczenia w domu

Z pewnością posiadanie w domu kompletnej siłowni to luksus. Należy jednakowoż odpowiedzieć sobie na pytanie – z czego domowa siłownia powinna się składać?Fundamentem każdej siłowni, również własnej na pewno jest atlas wielofunkcyjny.


ćwiczenia ogólnorozwojowe na siłowni
Napisał: JBLM MWR
Na podstawie: http://www.flickr.com
Urządzenie to pozwala na trening siłowy właściwie wszystkich mięśni ciała. Trenować możemy zarówno nogi, plecy, jak również ramiona oraz klatkę piersiową. Atlas kulturystyczny (np taki: atlasy do siłowni) łączy w sobie po prostu elementy wyposażenia wielu urządzeń treningowych, stąd naturalnie jego rozległa funkcjonalność.

siłownia
Napisał: iStock.com
Na podstawie: iStock.com
Właśnie dlatego budowanie domowej siłowni trzeba rozpocząć od atlasu. Zajmuje on dość mało miejsca, zważywszy na jego możliwości, co jest dużym plusem w przypadku, jeżeli siłownia (kliknij aby zobaczyć więcej) ma stanąć w domu.

Dodatkiem do atlasu jest też gryf łamany. Przyrząd ten można przymocować właściwie wszędzie: do ściany, do sufitu, czy też w drzwiach – tutaj konieczny będzie drążek rozporowy. Drążek umożliwia trening ramion, pleców, a także brzucha i klatki piersiowej.

Prócz urządzeń siłowych, należy zatroszczyć się też o sprzęty z sekcji fitness, w celu utrzymania dobrej kondycji. Tutaj sprawa jest prosta – wystarczy podjąć decyzję i dokonać wyboru między orbitrekiem, a bieżnią stacjonarną. Bieżnie do biegania umożliwiają zwyczajne bieganie w wygodnych, domowych warunkach.

Oprócz treningu wydolnościowego, treningi na bieżni modelują też partie mięśni łydek, ud i pośladków. Orbitrek kettler (instrukcja montażu orbitreka) natomiast udostępnia trochę większe możliwości. Forma treningu też oparta jest na biegu, jednak podczas treningu angażowane są też ramiona, a to odciąża stawy kolanowe i biodra. Orbitrek przyczynia się zatem także do pracy nad mięśniami ramion. Co jednak wybrać jako uzupełnienie siłowni – bieżnię, bądź orbitrek, należy zdecydować samodzielnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-25 02:56:11
Tagi: kondycja, pośladki, biodra, ramiona, treningi, fitness