Wybierz nad morze do Chorwacji.

Nasz świat się coraz bardziej kurczy, globalizacja jest już zjawiskiem bardzo powszechnym i nieodwracalnym. Rozwój technologii szybkiej komunikacji, takiej jak telefony przez sieć oraz ogólna dostępność łącz internetowych ułatwiają kontakt między ludźmi z dwóch końców świata, czyniąc go praktycznie natychmiastowym. Identycznie sprawa się ma z przejazdem między oddalonymi od siebie miejscami. Samoloty powodują, że taka podróż między kontynentami, która jeszcze w ubiegłym wieku trwała kilkanaście tygodni, obecnie trwa kilkanaście godzin. Wsiadając rano w samolot w Warszawie, jeszcze tego samego dnia możemy być w Waszyngtonie.

samolot
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Niedawno swą działalność rozpoczęło bardzo dużo linii lotniczych oferujących swym pasażerom niezwykle niskie ceny przelotów. Z tego typu możliwości niedrogiej podroży korzystają głownie studenci, latający na niezaplanowane, kilkudniowe wakacje do krajów takich jak Portugalia, Grecja czy na wczasy Chorwacja samolotem jesteśmy w stanie tam dotrzeć w kilka godzin, co jest sporym zyskiem, porównując ten czas do podroży autokarem czy samochodem, a dodatkowo człowiek po tego typu podroży jest rześki i gotowy do zwiedzania.Góry z samolotu
Na podstawie: en.wikipedia.org
Jeżeli ktokolwiek dobrze zacznie szukać promocji, lub znacząco wcześniej złoży rezerwację na bilet na tanie loty Chorwacja, będzie mógł liczyć na dużą obniżkę ceny. Linie lotnicze słyną z wystawiania przelotów. "za 1 centa", niekiedy dzięki takiej promocji można pomniejszyć wydatki na transport nawet o 70 %. W sieci jest sporo witryn, jakie śledzą promocje i zniżki w każdej linii lotniczej i pozwalają zaplanować swój wyjazd, trzymając się określonego budżetu na podroż.

Bardzo podobnie wygląda sprawa wynajęcia miejsc noclegowych.Rozległa sieć portali turystycznych w sieci daje możliwość przebierania ofert z całego świata i dobranie pasującego nam pokoju. Rezerwacja przebiega błyskawicznie, a po przyjeździe jesteśmy pewni, że czekają już na nas nasze apartamenty Chorwacja również wprowadziła w ostatnim czasie tego typu system rezerwacji miejsc noclegowych nad morzem. Póki co sprawuje się bardzo dobrze, a przyjezdni nie narzekają na zamieszanie związane z poprzednimi metodami rezerwacji telefonicznej.


Napisał: Arek

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-25 02:56:21
Tagi: podróż, lot, wakacje, świat, globalizacja