Co to jest longboard i w jaki sposób z niego korzystać?

Czas wakacji to czas aktywności fizycznych na świeżym powietrzu. W ostatnim czasie szczególną popularnością mogą poszczycić się bieganie, które uprawia coraz więcej Polaków - lecz także i jazda na rowerze.
Temu ostatniemu pomaga rozwijająca się w Polsce odpowiednia infrastruktura rowerowa.


praca
Napisał: UC Physiotherapy
Na podstawie: http://www.flickr.com


Bardzo dużą popularnością, przede wszystkim wśród młodych osób cieszy się również jazda na tzw. longboardzie. To bardzo ciekawa odmiana regularnej deskorolki, jednak znacznie odbiega od niej, jeżeli chodzi o technikę poruszania się na niej. Możemy wymienić parę technik jazdy na tej deskorolce - począwszy od downhillu, czyli nieskrępowanym zjeździe ze wzniesienia aż po tak zwany freeride, w jakim kładzie się naciskna wykonywanie złożonych ewolucji. Zanim jednak zdecydujemy się na kupno swojego sprzętu, dobrze jest wypróbować swoje umiejętności i zasmakować w jeździe na tym sprzęcie. Deskorolka longboard daje absolutnie wyjątkową frajdę z jazdy, przede wszystkim z powodu komfortu użytkowania jak i prędkości, jakie możemy na niej rozwijać (o deskorolkach longboard).


rolki regulowane
Napisał: Butz.2013
Na podstawie: http://www.flickr.com

Latem na drogach dla rowerów jesteśmy w stanie również napotkać rolkarzy, jacy zaopatrzeni w kaski i ochraniacze mkną między rowerzystami. rolki (pod tym linkiem) to interesujący sposób na odrobinę ruchu pod gołym niebem.
Kiedy dobieramy odpowiedni sprzęt np. dla swoich dzieci, dobrze jest postawić na rolki regulowane, jakie dają nam swobodę dopasowania rozmiaru buta do rosnącej nogi naszej pociechy. W ten sposób nie będziemy musieli kupować co roku nowego modelu, gdyż dzięki umiejętnemu regulowaniu rozmiaru będą mogły posłużyć przez parę lat.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-13 08:23:54
Tagi: sezon, bieganie, kraj

Kategorie

Archiwa miesięczne

Wysoko oceniane

Filmy

Archiwa miesięczne