Lato nad wodą to rewelacyjna rzecz - każdy znajdzie jakieś zajęcie najlepsze dla siebie i dzięki temu spędzi przyjemnie czas

Jeśli mieszkamy nieopodal jeziora lub rzeki, albo jedziemy tam na wakacje, to warto wcześniej podumać o zagwarantowaniu jakiejś atrakcji dla siebie oraz znajomych.


Jednym z lubianych przez Polaków zajęciem jest pływanie kajakiem lub rowerkiem wodnym.


Kajaki to rewelacyjny sposób, żeby samemu albo z dużą grupą radować się słońcem, wodą i wakacjami. Wypożyczanie kajaków nie jest wcale kosztowną zabawą. Szczególnie jeśli zapiszemy się na spływ z innymi - im więcej ludzi, tym jest korzystniej. Mamy możliwość zaplanować calutki dzień zajęć włącznie z odpoczynkiem gdzieś na łące przy małej przystani. Tam mamy szansę zrelaksować się na trawie i przyrządzić sobie miły piknik. Droga z powrotem może nam upłynąć w rozkosznej atmosferze przy bajkowym zachodzie słońca.


sklep
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wypożyczanie kajaków należy rozpocząć od porównania kilku propozycji. Trzeba porównać kwoty, ale również długość wypożyczenia - czy jest to 5 czy na przykład 9 godzin. Nie zapominajmy też, żeby mieć pewność, że nie będziemy musieli dodatkowo zapłacić za wiosła i kamizelki. Jeśli natomiast nie chcemy płynąć sami, ponieważ kojarzy nam się to z nam się to nazbyt dużą odpowiedzialnością, to mamy szansę spytać w wypożyczalni o planowane spływy. Ma je w swojej ofercie większość klubów kajakowych w okresie wiosna - jesień.
Oczywiście mnóstwo zależy także od pogody. Jeżeli kierownik spływu zauważy, że niezbyt opanowaliśmy wiosłowanie i manewrowanie kajakiem, to na pewno zaoferuje nam szybkie przeszkolenie z kierowania tym sprzętem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-13 08:23:57
Tagi: wakacje, ceny, szkolenie