W jakie miejsca możemy się wybrać na urlop

Na ciekawe atrakcje turystyczne w Polsce nie da się narzekać. Trudno zrozumieć zatem ludzi, którzy nie mają pojęcia, jakie piękne punkty w ojczyźnie ujrzeć i wolą wyjazdy zagranicę. Jest takie porzekadło „swego nie znacie, cudze chwalicie”. A przecież Polska to wspaniały kraj – można tu napotkać znaczną różnorodność natury i wielość pozostałości z zamierzchłych wieków.

Napisał: pink fish13
Z jakiego powodu tak wielu Polaków jeździ do Tunezji, skoro w zasięgi ręki jest cudny Bałtyk z niezrównanymi plażami? Z jakiego powodu jadą do Czech, skoro polski ma niezrównane? To miasto z długa tradycją może się pochwalić uroczą starówka, na której są zlokalizowane liczne zabytki sakralne, kamienice i innego typu monumenty. Poza tym w Toruniu zaprasza Planetarium, gdzie świetne ekspozycje prezentują wiele frapujących wiadomości o eksploracji kosmosu. Goście, którzy zajmują się historią naszego kraju, z pewnością będą chcieli zwiedzić pozostałości po zamku Krzyżaków – Toruń należał do tego niegdyś groźnego zakonu.

Góry
Napisał: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Jeżeli zaś znasz kraj i teraz pragniesz wyjechać za granicę, postaraj wybrać takie miejsce, które da ci dużo wrażeń. Fajnym pomysłem na podróż jest w Rzymie niełatwo wymienić nawet w najgrubszym przewodniku, przedstawmy zatem te najbardziej oczywiste. Obowiązkowym punktem dla turysty musi być obejście Koloseum, Forum Romanum i Watykanu. W tym malutkim państewku warto zaliczyć zwiedzanie obszernego muzeum, w którym zebrane są bezcenne dzieła najzdolniejszych artystów globu. Należy też zobaczyć wszystkie zakątki gigantycznej Bazyliki św. Piotra. Świetną przygodą dla turysty może być obejrzenie katakumb, w których odbywali nabożeństwa dawni chrześcijanie w okresie, gdy byli prześladowani przez władze Imperium. Innym zabytkiem starożytności jest Panteon, wspaniała świątynia wszystkich bóstw.

Napisał: Arek

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-18 07:03:33
Tagi: urlop, podróże, ludzie, zabytki, Muzeum, kamienice, punkty