Akcesoria wojskowe dla hobbystów

Latarka czołowa potocznie tytułowana czołówką, jest latarką mocowaną wprost na czole, czy też kasku, za pomocą specjalnych pasków. W porównaniu z latarkami manualnymi, latarki czołowe nie zajmują rąk, snop światła w oczywisty sposób pokrywa się z biegiem zwrócenia głowy, światło rozwiane przez reflektor i obudowę latarki, nie razi oczu.
latarka czołowa
Napisał: daveynin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na skutek korzystnego usytuowania źródła światła, czołówka pozwala na optymalne oświetlenie obiektów widzianych z bliska, nawet przy względnie niewielkiej intensywności świecenia.

Ze względu na niezależność posłużenia się rękami, latarki czołowe są wyjątkowo często używane przez służby ratownicze, wspinaczy, grotołazów, wędkarzy, i pozostałe osoby liczące się z opcją czynienia wszelkiej pracy po ciemku, również wędrowców organizujących nocny biwak, kierowców naprawiających po ciemku auto, czy harcerzy. Multitool, to urządzenie wielofunkcyjne, które ma wiele potrzebnych zadań, mogących w sytuacji awaryjnej zastąpić skrzynkę z przyrządami.

Jeśli uważasz, że sprawy zawarte w tym wpisie są ciekawe, zobacz też ten odnośnik - to unikalna strona, na której przeczytasz zbliżone tematy.Multitoole występują w wielu wersjach, począwszy od mających spoiste wymiary kart survivalowych, po wielkie sprzęty posiadające przynajmniej kilkanaście funkcji. W większości przypadków zasadniczym przyrządem są kombinerki. Multitool to przenośny, kompaktowy zestaw zazwyczaj pomocnych urządzeń, który jest możliwość wygodnie przenosić w futerale przy pasku, czy też po prostu wepchnąć do bagażu.scyzoryk
Napisał: Tabasco PR
Na podstawie: Tabasco PR
Multitool oprócz wielu zadań, wykonywany jest z znacznej jakości stali nierdzewnej, a jego wymiary po złożeniu zazwyczaj osiągają jednie 12 cm.
Multitool to jedno z niewielu tak małych instrumentów, które posiada aż dwa pełnowymiarowe ostrza. Jedną z jego dużych walorów, jest spleciona, estetyczna budowa.

Interesujących informacji dowiesz się po przejściu do źródła, która zawiera fascynujące dane na omawiany temat - będą one na pewno godne uwagi.

Jest możliwość go stale nosić w kieszeni, czy też przymocować do kluczy.

Trwały rdzeń ze stali nierdzewnej ma teksturowane okładziny, które poprawiają chwyt. Multitool to artykuł dla tego, kto wyszukuje niezawodnych narzędzi podczas przygód na łonie natury.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-28 01:44:09
Tagi: narzędzia, Podróżnicy, czołówka