Czy warto wyruszyć do nadmorskiej miejscowości?

dzieci
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Polskie morze przez długie lata było pomijane w naszych planach wycieczkowych. Utarło się, że najchętniej odpoczywa się w zagranicznych kurortach. Zauroczyliśmy się malowniczą Toskanią, słoneczną Grecją, czy tajemniczym Egiptem. Nie wyobrażamy sobie już udanego wypoczynku bez upału i kryształowego morza. Zapomnieliśmy już o tym, jak okazałe wybrzeże czeka na nas w Polsce.


Jedynym minusem wypoczynku nad Bałtykiem jest kapryśna aura. Tylko, czy my przypadkiem nie przesadzamy ? Owszem, zdarzają się mało atrakcyjne sezony, kiedy jest niewiele słonecznych dni, ale minione lata pokazują, że i u nas możemy się równo opalić. Poza tym, niepewna pogoda jest w stanie być jednocześnie zaletą. Po tygodniu upalnej pogody, myślimy o chłodniejszym powiewie wiatru.Gorące wakacje
Na podstawie: iiimillenium.pl
Jeśli myślimy, że nad Bałtykiem wciąż panują warunki takie jak za dawnych, PRL-owskich czasów, to bardzo się mylimy. Obleśne hoteliki i rozwalające się łóżka już dawno odeszły do lamusa. Teraz nadmorskie miasta dobrze dbają o swoich odwiedzających i oferują im przepastnie wyposażone pokoje. Nie można narzekać również na inne udogodnienia, które oferują nam ośrodki wczasowe. Rezerwując noclegi w Helu, mamy pewność dobrej jakości usługi. Hotele nęcą nowoczesnymi basenami, gabinetami odnowy biologicznej i saunami. Wypoczywając w takich kurortach, możemy skorzystać z przepastnej oferty zabiegów kosmetycznych.

Jeżeli natomiast nie jesteśmy w stanie sobie pozwolić na luksusowe apartamenty, możemy wpaść na korzystne oferty. Noclegi we Władysławowie, czy w Sopocie wcale nie muszą być zbyt drogie. Wystarczy tylko skutecznie poszukać. W wielu miasteczkach jest dużo drobnych pensjonatów, które oferują dobre pokoje w korzystnych cenach. Idealnym rozwiązaniem są też mieszkania prywatne.

Wakacje nad polskim morzem to nie tylko opalanie się na plaży i kąpiele. Wiele nadmorskich kurortów chce zachęcić zwiedzających rozmaitymi atrakcjami. Organizuje się ciekawe imprezy, festiwale, czy zloty. Miasteczka dbają o zachowanie czystości na ulicach, w parkach, czy też na plaży, tak by pobyt był jak najbardziej komfortowy.


Napisał: S.D.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-28 01:43:56
Tagi: pogoda, plaża, hotele, pokoje, apartamenty, wybrzeże, motele

Kategorie

Archiwa miesięczne

Wysoko oceniane

Filmy

Archiwa miesięczne