Idealny nóż do kuchni

Popularne swego czasu w naszym kraju zrobiło się spędzanie weekendów ze znajomymi na grupowym przygotowywaniu posiłków. To bardzo miły zwyczaj i cudownie, że wciąż zyskuje na popularności. To świetna alternatywa dla wspólnych wyjść do knajpki, a dodatkowo pozwala na pochwalenie się swoimi umiejętnościami. By jednak samo przygotowywanie posiłków było przyjemnością warto posiadać w kuchni dobry sprzęt. Najważniejszy jest nóż. Na przykład dobry nóż ceramiczny wcale nie musi być drogi! Więcej o wyborze noży w artykule.

Bardzo dobre są noże japońskie, których technika wykonania nie zmienia się od wielu wieków. Niezwykle wytrzymałe, z kilku warstw metalu, bardzo ostre i nie tępią się szybko. trzeba tylko dobrze o nie dbać, a będą nam służyć przez długie lata. Jeżeli chcemy kupić sprzęt najwyższej jakości możemy pomyśleć o czymś z najwyższej półki. Musimy liczyć się z tym, że jeśli zechcemy zakupić nóż kuchenny tytanowy cena jego będzie w przedziale 700 – 900 zł. To już naprawdę coś dla znawców. Do zwykłych działań kuchennych wystarczy nóż ceramiczny. Naprawdę dobrej jakości możemy zakupić już za sto, dwieście złotych.

Jaki nóż do kuchni wybrać?
Na podstawie: avago.com.au
Jeżeli lubimy przyrządzać wołowinę dobrze jest zakupić noże do steków. Wszyscy goście na pewno to docenią, bo dobry nóż (szczegóły pod adresem http://militarne.pl/pl/producer/Cold-Steel/52) niezwykle ułatwia poradzenie sobie z pysznym kawałkiem mięsa, nie wymaga dużej siły i pozwala na precyzyjne} oddzielanie kawałków steku. Oczywiście o noże powinniśmy zadbać. Dokładnie je myć, zwracać uwagę, by nie spadały na podłogę regularnie ostrzyć. Dobrze naostrzony nóż posłuży nam dłużej. Gdy kroimy coś tępym nożem używamy do tego dużo więcej siły, a to zwykle powoduje szybsze niszczenie się ostrza. Zwracajmy na to uwagę, szczególnie jeżeli zapłaciliśmy za kuchenne sprzęty sporo pieniędzy.Dobrze jest przemyśleć też kupno całego kompletu noży zamiast kompletować zestaw po kawałku. zestaw noży naturalnie będzie bardziej atrakcyjny cenowo niż gdybyśmy mieli kupić każdy osobno, więc poszukajmy czegoś odpowiedniego dla nas. Przykładowo komplet noży Gerlach 961 – w komplecie jest ich pięć, każdy odpowiedni do innego rodzaju produktów. Mamy nóż do jarzyn, nóż szefa kuchni, odpowiedni nóż do pomidorów, nóż do pieczywa i jeszcze jeden dodatkowy, głównie do mięsa.

Gdy lubimy gotować warto, żebyśmy kupili dobre sprzęty. Będzie to dla nas jeszcze większą przyjemnością i da więcej radości. nóż (http://www.menua.pl/Noze,c,700)


Napisał: Monika Erszman
Na podstawie: noze-kuchenne.pl

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-28 01:44:01
Tagi: mięsa, czas, sprzęt, noże, kuchni, kuchenne