Jak nie dać się kontuzji? Wybierając dobry sprzęt!

Kontuzje podczas uprawiania sportu są czymś normalnym. Przypuszczalnie każdy, kto uprawiał sport, miał przynajmniej jedną kontuzję w życiu. Mimo to, że kontuzje się zdarzają, nie oznacza to, że nie da się zmniejszyć ryzyka ich wystąpienia.


1 z licznych najczęstszych przyczyn kontuzji niewątpliwie jest źle dobran sprzęt sportowy.
Jasnym jest, że ile sportów, tyle odmiennych sprzętów jest potrzebnych. O ile jednak piłka do siatkówki czy koszykówki jest raczej łatwa do wybrania (nie zależy ona bowiem od naszej wagi czy wzrostu), o tyle inny sprzęt wymaga dokładnego przemyślenia jak również ostrożnego wyboru. Na przykład, kupując kije do unihokeja należy wziąć pod uwagę wiele odmiennych kwestii. Na przykład wzrost osoby, która będzie go używała. Im dana osoba jest niższa, tym krótszy musi być dany kij. Rada ta jest jednak szczegółowo wytłumaczona na odpowiednich stronach Internetowych. Granie zbyt krótkim kijem może przynieść tak poważne konsekwencje jak m.in. ryzyko wystąpienia kontuzji kręgosłupa. Drugim kryterium wyboru kija jest również nasza waga – im jest ona wyższa, tym bardziej sztywny musi być kij.


rakiety do badmintona
Napisał: zombieite
Na podstawie: http://www.flickr.com


trasy
Napisał: centralniak
Na podstawie: http://www.flickr.com


Także wybierając rakiety do badmintona należy pamiętać o licznych kwestiach, tak by zminimalizować ryzyko jakiejś kontuzji. Przykładowo, zbyt ciężka rakieta spowodować może przeciążenia czy też kontuzje ręki. Pod uwagę należy wziąć także wybór odpowiedniego uchwytu i materiału. Jak widzisz, wybór najbardziej odpowiedniego sprzętu sportowego wcale nie jest łatwy. Bez wątpienia warto jednak poświęcić poszukiwaniu odpowiednią ilość czasu oraz uwagi.
Pomocne mogą być stacjonarne sklepy sportowe, w których możemy poradzić się sprzedawców, którzy nie rzadko są specjalistami w swoim fachu. Próbując uniknąć nowych kontuzji należy również pamiętać o tych wcześniejszych. Przykładowo, jeśli miałeś złamany nadgarstek, stabilizator na kostkę może okazać się dla Ciebie jedną z lepszych inwestycji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-28 01:43:59
Tagi: Internet, gra, sklep