Militaria warto zamówić taniej przez internet

Dzisiejsze latarki czołowe, w porównaniu z wcześniejszymi rodzajami są lekkie i ogromnie funkcjonalne. Nawet przy zasilaniu dwiema małymi bateriami, czołówka może dawać światło bezustannie przez kilkadziesiąt godzin. Tak wielką wydajność zdobyto przez stosowanie oszczędnych źródeł oświetlenia i pełniejsze użycie energii elektrycznej bateryjek.
Latarka czołowa Petzl Tactikka Camo E89AHBC
Napisał: Petzl
Na podstawie: http://cqb.pl
Latarki (szerzej tu: http://militarne.pl/pl/c/Maglite/86/) czołowe, potocznie określane czołówkami, są latarkami mocowanymi bezpośrednio na czole, bądź kasku za pomocą wyjątkowych pasków. Latarki - kliknij tutaj - takie posiadają tę zaletę, że nie zajmują dłoni, snop oświetlenia w rzeczywisty sposób pokrywa się z zakresem zwrócenia głowy.

Światło emitowane przez latarki czołowe nie uraża oczu, a dzięki pozytywnemu usytuowaniu źródła oświetlenia, czołówka pozwala na optymalne oświetlenie rzeczy spostrzeganych z bliska, nawet przy względnie niewielkiej siły świecenia.Ze względu na wolność posługiwania się dłońmi, czołówki są wyjątkowo często użytkowane przez służby ratownicze, oraz wędrowców organizujących nocny biwak, kierowców naprawiających po ciemku auto, lub skautów.

Wytwarzane współcześnie latarki czołowe, które opłaca sie zamówić na stronie, mają sposobność regulacji kąta emisji, a również płynną regulację natężenia światła. Część czołówek posiada parę niezależnych źródeł oświetlenia do średniego oświetlenia bliskiego terenu w ogromnym obszarze kątów, oraz intensywne żarówki do chwilowego oświetlenia obszarów oddalonych o kilkadziesiąt metrów.

Latarki czołowe są tak wykonane, że nie zaszkodzi im wilgotność, ani używanie w dużym zakresie temperatur. Czołówki niezwykle często są latarkami ledowymi. Wdrożenie led, rozszerza żywotność latarki, oraz zmniejsza zużycie energii.

Oświetlenie na głowie jest tak pożyteczne i tak pospolite dzisiaj, że trudno sobie wyobrazić ażeby ich nie było. Obecnie wyrabiane są drobne, solidne i wytrzymałe. Stały się seryjnym wzorem wzornictwa i techniki.

Latarki czołowe, to militaria, które odnajdują przeznaczenie w każdej sytuacji, od powszedniego wykorzystywania do najbardziej technicznych zastosowań, w jakich oświetlenie jest podstawowym detalem bezpieczeństwa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-28 01:44:08
Tagi: BIWAK, militaria, latarki