Na wakacje do Turcji

Gdy kogoś fascynują słoneczne wakacje to Turcja to miejsce idealne. Nie zabraknie tam na pewno ciepłych wód, piaszczystych plaż oraz urzekających krajobrazów. Ale przed wyborem miejsca powinno się przeanalizować parę szczegółów. Do jakiego miasta się wybrać? Potrzebujemy hotelu z basenem, czy wolimy słoną wodę w morzu. Cenna może okazać się opinia osób, które wróciły z wycieczki.
Rodzina na wakacjach
Napisał: Bird&Co Sp. z.o.o.
Na podstawie: Bird&Co Sp. z.o.o.
Istnieje wiele for internetowych poświęconych tylko temu tematowi. A gdy już wszystkie wątpliwości zostaną pokonane przyjdzie czas na przygotowania.

turkey, holiday i turkey
Napisał: canonim
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zabezpieczenie Jeżeli chodzi o wczasy i hotele Turcja (coraltravel.pl/Turcja/Alanya/hotel/EFTALIA-SPLASH/8028/40-2279-24FF.html) , jest stosunkowo bezpieczna. Jednak, jak wszędzie, turysta może stać się ofiarą napadu. Dlatego należy zastosować normalne środki ostrożności. Więcej porad znajduje się na stronie tego biura podróży. Należy pilnować portfela i cennych rzeczy, nie zostawiać wartościowych przedmiotów w hotelu i nie spacerować nieznanych uliczkach w mieście. Ze względu na przekonania religijne, które są tam dużo mocniej przestrzegane, kobietom grozi mniejsze niebezpieczeństwo. Należy jednak wiedzieć, że istnieje tam duża segregacja płciowa. Dlatego samotnie spacerująca kobieta może nie opędzić się od zaczepek. Istotną informacją jest także to, by wymieniać pieniądze już w Turcji. Na miejscu są bowiem najkorzystniejsze kursy walut.

Ważne informacje Gdy rozpoczną się już nasze wczasy w Turcji z biurem Eccoholiday (poznaj pełną ofertę) , kraina ta nie powinna mieć przed nami tajemnic. Przydatną informacją jest to, że bez większego problemu powinniśmy porozumieć się tam w języku angielskim. Zaskoczeniem może być to, że usłyszeć można tam także zwroty w języku polskim, ponieważ jest tam wiele rodaków. Kolej to najbardziej odpowiedni środek transportu w Turcji, jeśli chodzi o cenę. Warto też sprawdzić, czy w propozycji hoteli nie ma busów dla gości. Niekiedy jest to oferowane, ze względu na bardzo oddalone hotele. By dbać o swoje bezpieczeństwo, przed wyjazdem powinno się ubezpieczyć. Głównie istotne są koszty leczenia pomimo, że jedynym najczęściej pojawiającym się kłopotem są problemy żołądkowe. Sposobem na ochronę przed chorobą jest picie wody wyłączne z plastikowych butelek.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-28 01:43:53
Tagi: wycieczki, wyjazdem