Najlepszy osprzęt piłkarski

Sporo pozmieniało się od chwili, kiedy komputery i telewizyjne konsole nie były na razie na tyle popularne w naszych domach. Ani naukowcom, ani szarym ludziom, którzy trzymają oczy szeroko otwarte i nie do końca podoba im się ciągłe oddalanie się od trybu funkcjonowania, do którego stworzyła nas natura, nie umyka fakt, że na placu zabaw na osiedlu niemal nikt nie biega już za piłką, niewielu maluchów bawi się w berka czy kluchy, nie wspominając już o staromodnych klasach czy grze w gumę. Niemal nikt się tym nie interesuje, wciąż mniej wie, o co chodzi.

Piłka nożna, piłkarz
Napisał: beMeister
Na podstawie: IMPIRE
To, co dostrzegają zwykli obywatele, martwiący się o przyszłe pokolenia, potwierdzają ludzie, którzy zarabiają na życie analizowaniem wszelkich dziedzin zdrowia, w tym zdrowia młodzieży. A młodzież cóż, z różnych przyczyn, choć spowinowaconych z brakiem ruchu, coraz częściej nawiedzana jest przez liczne przypadłości. Najbardziej powszechna i najprostsza do pokonania jest po prostu mała wydolność ciała i fatalna kondycja. Trochę trudniej jest z nadwagą, kiedy tylko nie idą z nią w parze zaburzenia psychiczne. Znacznie trudniej jest niestety z coraz powszechniejszą i bardzo niebezpieczną cukrzycą, zaburzeniami hormonalnymi, z psychiką, zwyrodnieniami kości i krzywymi kręgosłupami – na wszystko to, chociaż nie za dotknięciem różdżki, ale w relatywnie krótkim czasie, mogłaby zabrać właściwa dawka ruchu, jeśli tylko nie jest za późno.

Może fajnie byłoby wrócić do dawnych przyzwyczajeń, wyjść z dzieckiem na plac zabaw i pokopać z nim w gałę? Nawet nie dostrzeżesz, kiedy zbierze się więcej chłopaków, którzy też chcą przez moment pokopać: w jedno podanie, „króla” czy mnóstwo pozostałych zabaw. Lub nawet poważny mecz. Również w sklepach z zabawkami możesz nabyć piłki nożne całkiem porządne korki czy spodenki piłkarskie. A jak wyjdzie na jaw, że młodzi, a może też sami rodzice, cenią takie wykorzystywanie wolnego czasu – w dużej odległości od gier komputerowych i telewizora – może dobrze rozważyć poważny stosunek do tematu? Jeśli zależy ci na zdrowiu młodych chłopaków, słusznie pouczęszczać z nimi do pobliskiego klubu piłkarskiego, wykosztować się na ochraniacze piłkarskie na piszczele, żeby dodatkowo zachęcić syna, by się poruszał i w taki sposób wylał trochę potu. Wystarczy kilka miesięcy regularnego ruchu, nawet czysto amatorskiej, ale żywiołowej zabawy, by radykalnie zmniejszyć wszelkiego rodzaju ryzyko związane z chorobami i schorzeniami. Tak mało teraz, a tak ważne dla najbliższych kilkudziesięciu lat życia młodego człowieka.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-28 01:43:15
Tagi: rodzice, oczy, konsole, spodenki, zabawy, młodzież, problem, piłki