Przyswajanie nieznanych języków świata? Czemu nie!

Nauka języków to dobra inwestycja na przyszłość. No tak, wiadomo, że należy mówić po angielsku, bez tego dziś się nie da, lecz jaki język poza językiem Szekspira warto znać? Możliwości jest wiele. Zasada jest taka, że najlepiej znać dwa języki: jeden, który jest na świecie bardzo popularny, drugi zaś jakiś nieznany, może egzotyczny, który zachwyci potencjalnego pracodawcę, taki, co da nam przewagę nad innymi, taki wreszcie, co zabije naszą potencjalną konkurencję.
Słowniki języków obcych
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Jeśli zatem poszukujesz języka, którego nie zna prawie nikt, to może język bengalski. Nauka języka bengalskiego (egzotyczny język bułgarski) (dostępność słowników, podręczników) nie jest, co prawda łatwo dostępna, jednakże lepiej szukając można znaleźć to, czego się szuka. Dobrze znać porządnie język angielski, ponieważ wiele materiałów do nauki egzotycznych, nieznanych języków jest osiągalne tylko w języku angielskim. Podobnież jest z bengalskim. Dla chcącego jednak nic trudnego.
A może nieco łatwiej, ale tylko troszkę, bo język arabski to też ciężki kaliber. Nauka tego języka nie jest łatwa, jednakże szeroko dostępne słowniki czynią naukę języka arabskiego (egzotyczny język armeński) przystępniejszą. Choć to bardzo mocno odległy kulturowo obszar i bardzo rzadki język to trzeba przyznać, że świat arabski odgrywa coraz bardziej odpowiedzialną rolę na arenie międzynarodowej, czego wyrazem jest także wzrastające zainteresowanie tym językiem.
Schodzimy piętro niżej, będąc dalej w lesie językowego poznania. Przed Państwem język armeński. Podejrzewam, iż na ten język - pełna analiza - decyduje się bardzo niewiele osób, i w sumie nie ma co się dziwić, Armenia to mały kraj na Zakaukaziu. Z punktu widzenia gospodarczo-politycznego,kraj ten nie odgrywa żadnej roli, jednakże nauka tak egzotycznych języków popłaca tym, że nie ma na przykład w naszym kraju za dużo tłumaczy z armeńskiego, to szansa na znalezienie własnej niszy. Nauka - szkoła z nauką włoskiego - języka armeńskiego to raczej na rozpoczęcie słowniki, no chyba, że spróbujemy nauki ze źródeł anglosaskich. Na koniec będzie najprościej – język bułgarski. Zbliżony do rosyjskiego, ale niezbyt powszechny, a szkoda, bo przecież Bułgaria to członek Unii Europejskiej i kraj dość blisko położony. Nauka języka bułgarskiego jest przyjemna, dostępne są słowniki i podręczniki napisane po polsku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-28 01:43:08
Tagi: nauka, bengalski, arabski, armeński