Samoobrona - najlepsze kursy przygotowawcze

Jak żyć, kiedy zagrożenie czeka za każdym rogiem? Jak sobie radzić, kiedy doświadczyliśmy ataku podczas, jakiego została naruszona nasza cielesność osobista? Jak tym bardziej żyć, kiedy broniąc się przed napastnikiem sami staliśmy się według sądu napastnikami? To dopiero odczuwalne, gdy samoobrona zastosowana w celu ochrony własnego życia jest różnie interpretowana, a my musimy tłumaczyć się z tego, że po prostu się... broniliśmy?
Kamizelka taktyczna
Napisał: Blackhawk
Na podstawie: cqb.pl
Niestety, trudno odnaleźć odpowiedzi na te pytania, a media co jakiś czas dostarczają nam informacje, wedle których osoba, która odpierała atak albo próbę kradzieży, sama jest oskarżana o łamanie prawa. Te przygnębiające i denerwujące nowiny wprowadzają niepotrzebny chaos informacyjny, bo wielu myśli, jakoby nasze prawo narzucało osobie broniącej się ograniczenia, jakie praktycznie wykluczają jakąkolwiek ochronę cielesną. Pogląd taki jest oczywiście błędny, ale i dosyć szkodliwy, premiuje on bowiem postawę bierności wobec różnych odmian łamania prawa. Ma to wpływ na wiele pozostałych kłopotów, jakie można zdefiniować jako społeczną znieczulicę.Najbardziej istotne to wiedzieć, że prokuratura nie stanowi w naszym kraju prawa i tak naprawdę zdarza jej się mylić. Potwierdzają to wyroki uniewinniające, które mają miejsce mimo że prokurator (strona tutaj) jest przekonany co do swojej racji chce, aby osobę która musiała się bronić przed napadem skazywać na wieloletnie więzienie. Czasem dochodzi do tego, że osoba napadnięta jest traktowana jak przestępca którego ochrania kamizelka taktyczna i wyposażony w najbardziej zabójczą broń. W tym miejscu można przytoczyć wyniki badań Piotra Bachmata. Zbadał on ponad sto spraw z dziedziny ochrony nietykalności cielesnej. W 86% przypadków osobie, która musiała się bronić prokuratora postawiła zarzut popełnienia przestępstwa! Jedynie w 13,6% przypadków zdefiniowano tego typu sprawę, jako obronę konieczną. Jak widać wyniki są zatrważające

Jak możemy zauważyć, obrona (do samoobrony polecamy pistolet gazowy) konieczna to w polskim prawodawstwie nie do końca pojmowana czynność obronna. Najgorsze w tego typu wypadku jest to, że mylą się Ci, co powinny bronić porządku prawnego – prokuratorzy. Na szczęście istnieją jasne przepisy prawne, które definiują jak powinniśmy interpretować takie zdarzenia. Choć w tego typu sprawie będziemy mieć zapewne wynajętego adwokata to jednakowoż niezbędnym jest samemu się orientować w takiej tematyce, gdyż jak widać nie jest do końca rozumiana, nawet przez ludzi na stanowiskach prokuratorskich.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-28 01:44:05
Tagi: prawo, samoobrona, wyroki