Sprzęt górski

Wycieczka w góry to przedsięwzięcie, które niejednokrotnie wymaga od turystów zdobycia odpowiedniego wyposażenia. Rzecz jasna bardzo wiele zależy od tego, jak wysokie są góry, jakie wybiera się na wyprawę. Są bowiem, również na terenie kraju, góry niespecjalnie wysokie, a miejscami całkowicie płaskie. Tego rodzaju tereny nadają się do mało zaawansowanych wycieczek, a w zasadzie do spacerów.
buty trekkingowe damskie : Natomiast niezwykle wysokie i strome góry to miejsce dobre wyłącznie dla zaawansowanych turystów. W takiej sytuacji sprzęt jest bardzo ważny, jednak najważniejsze jest doświadczenie uczestników wycieczk Nie można bowiem lekceważyć gór, nawet jeżeli nie są bardzo wysokie. W takich miejscach [TAG=pogoda
jest w stanie ulec błyskawicznej zmianie, co co często pociąga za sobą drastyczne pogorszenie warunków. Wybór sprzętu górskiego w obecnym czasie jest wielki, poczynając od rzeczy takich jak buty trekkingowe damskie i męskie.Odzież i obuwie W górach niezwykle istotny jest odpowiedni ubiór. Związane jest to przykładowo z wspomnianymi uprzednio błyskawicznymi załamaniami pogody, na które powinno się być przystosowanym. Współczesna odzież górska wykorzystuje najnowsze technologie i materiały w celu zapewnienia komfortu i ochrony przed zimnem noszącej ją osobie. Niezwykle istotne niewątpliwie są buty. Obuwie typowo w góry wyposażone jest przede wszystkim w mocną i o odpowiedniej grubości podeszwę, która zapobiega kontuzjom, a także szybkim przemęczaniu się nóg i stóp. Wybór butów także trzeba uzależnić od rodzaju otoczenia, w jakim ma miejsce wycieczka. Poza standardowymi butami trekkingowymi istnieją bowiem także specjalne buty do wspinaczki wysokogórskiej i inne.
Napisał: www.nartyslowacja.pl
Potrzebny sprzęt Wyjście na wycieczkę kojarzone jest w pierwszej kolejności z plecakiem. Do popularnych marek obecnie zaliczają się między innymi plecaki Wolfgang. W wyborze plecaka należy brać pod uwagę w pierwszej kolejności pojemność danego modelu zestawioną z pojemnością, która jest potrzebna. Liczy się także wytrzymałość, jak również występowanie dodatkowych kieszeni czy też dodatkowego pasa zabezpieczającego. Na wyprawie tego typu niezwykle przydatny jest rozmaity sprzęt campingowy. Podstawę takiego sprzętu stanowi namiot. Sklepy górskie oferują bardzo bogaty wybór akcesoriów tego typu, chętnie wybierane są na przykład namioty Coleman .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-28 01:43:54
Tagi: pogoda, obuwie, podeszwa, ubiór, spacerów