Uroki noclegów pracowniczych

Hotele pracownicze to specjalne zakłady, które kwaterują na określony czas pracowników różnych instytucji i zakładów pracy. Miejsca oferujące noclegi pracownicze powstają zwykle przy szpitalach, remizach strażackich, instytucjach oświatowych każdego rodzaju, pocztach, budynkach wojskowych i większych fabrykach. Niektórym kojarzą się one z z okresem komunizmu, bo w epoce olbrzymich państwowych zakładów przemysłowych hotele robotnicze były bardzo często spotykane.
Łóżko japońskie
Napisał: Beds.pl
Na podstawie: Beds.pl
Współcześnie ich liczba się skurczyła, ale z całą pewnością poznamy ich ofertę wpisując w google np. Kwatery pracownicze są niedrogie i zapewniają porządny standard zamieszkania. Nie ma wątpliwości, że we wszystkich znajdziemy łazienki, sale jadalne albo bufety. Niektóre posiadają w standardzie też aneksy kuchenne i innego typu wygody. Plusem kwater pracowniczych jest brak podziału ze względu na płeć, w odróżnieniu od domów studenckich, internatów i domów asystenta. Czasem oferuje się pokoje przystosowane dla większej liczby osób, po to aby pracownik był w stanie sprowadzić dodatkowo żonę i dzieci. To bardzo ważne, np. dla zakładów pracy, w których wymagany jest szybki dojazd i nieustanna gotowość na zgłoszenie. Życie w hotelu pracowniczym z pewnością wspiera rozwijaniewięzi międzyludzkich z z pozostałymi lokatorami. Niektórym może się to skojarzyć z okresem studiów i pomieszkiwaniem w domu studenckim.

Łóżko piętrowe
Na podstawie: www.flickr.com
Pewny jest fakt, że każde większe miasto może zaproponować dobre noclegi pracownicze. Wrocław jest ośrodkiem, w którym tego typu firm odnajdziemy kilkanaście, tak samo jak stolica, Kraków i Łódź. Kwatery pracownicze nietrudno znaleźć w mapach Google, trzeba tylko wpisać np. formułkę „ i zobaczymy dokładne namiary.
Na podstawie: Noclegi dla firm

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-28 01:43:10
Tagi: hotele, łazienki, praca