W jaki sposób spędzić idealny urlop w naszym kraju?

Jeziora Mazurskie
Napisał: Saskia van de Nieuwenhof
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Zamiast biernie czekać na pierwsze oznaki lata warto już teraz, pomimo zimna i śniegu za oknem, zaplanować swój wakacyjny urlop. Zgodnie z porzekadłem często okazuje się, że swojego nie znacie cudze chwalicie, dlatego warto najpierw poznać atrakcje jakie oferuje nam Polska.

Aktywny wypoczynek http://www.uannynowytarg.pl/O_NAS,5 na świeżym powietrzu

Nic tak idealnie nie wpływa na nasze zdrowie jak aktywny wypoczynek. Nie trzeba w ogóle mieć super kondycji czy być bardzo wysportowanym, aby odwiedzić krajowe góry. Do wyboru mamy Karkonosze, Góry Świętokrzyskie, Karpaty i Sudety, każdy przyjezdny i miłośnik zapierających dech w piersiach widoków odnajdzie coś dla swoich potrzeb. Wybierać można wśród tras o różnym stopniu trudności, zależy od tego, jak zahartowany jest nas organizm i czy znosi duży wysiłek fizyczny.

O czym warto pamiętać planując wyjazd w góry?

Przygotowując się do wypoczynku w górach należy wybrać standardowy sprzęt turystyczny – bezpieczne buty górskie, kije do nordic walkingu, pojemniki na prowiant i wodę a także cieple okrycia wierzchnie i okrycia przeciwdeszczowe w przypadku niepogody i deszczu. Musimy mieć na uwadze klimat jaki występuje w położonych wysoko nad poziomem morza partiach kraju i humorzastej pogodzie. Mając wystarczający sprzęt musimy znaleźć adresy noclegów oraz pobliskich stancji, gdzie będziemy mogli odpocząć. Noclegi w górach należy rezerwować wcześniej i nie przeceniać naszych fizycznych umiejętności wspinaczkowych.

Kolebka turystyki i wypoczynku

Miejscem godnym polecenia jest miejscowość rekreacyjno-turystyczna jaką jest Szczyrk. Miejscowość ta położona jest w Beskidzie Śląskim, w dolinie Żylicy, słynie z wielu stacji narciarskich takich jak Ośrodek Przygotowań Olimpijskich lub wyciągu narciarskiego „Beskid”.
Szczyrk oprócz atrakcji narciarskich, ma w swojej ofercie piesze szlaki turystyczne, obiekty rekreacyjno-rozrywkowe a także bazę hoteli i pensjonatów. Noclegi w Szczyrku znajdziemy bez problemu na stronach internetowych tego miasta oraz ofertach turystycznych.

Wypoczynek (zobaczysz tu) w Polsce może być równie pasjonujący co najbardziej egzotyczna wycieczka zagraniczna. Urokliwych miejsc bowiem mamy wiele, musimy tylko je dostrzec i z ich uroku czerpać.


Napisał: S.D.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-28 01:43:14
Tagi: sprzęt, organizm, wycieczka, Szczyrk