W jaki sposób spędzić idealny urlop w naszym kraju?

Jeziora Mazurskie
Napisał: Saskia van de Nieuwenhof
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Zamiast biernie czekać na pierwsze oznaki lata warto już teraz, pomimo zimna i śniegu za oknem, zaplanować swój wakacyjny urlop. Zgodnie z porzekadłem często okazuje się, że swojego nie znacie cudze chwalicie, dlatego warto najpierw poznać atrakcje jakie oferuje nam Polska.

Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu

Nic tak idealnie nie wpływa na nasze zdrowie jak aktywny wypoczynek. Nie trzeba w ogóle mieć super kondycji czy być bardzo wysportowanym, aby odwiedzić krajowe góry. Do wyboru mamy Karkonosze, Góry Świętokrzyskie, Karpaty i Sudety, każdy przyjezdny i miłośnik zapierających dech w piersiach widoków odnajdzie coś dla swoich potrzeb. Wybierać można wśród tras o różnym stopniu trudności, zależy od tego, jak zahartowany jest nas organizm i czy znosi duży wysiłek fizyczny.

O czym warto pamiętać planując wyjazd w góry?

Przygotowując się do wypoczynku w górach należy wybrać standardowy sprzęt turystyczny – bezpieczne buty górskie, kije do nordic walkingu, pojemniki na prowiant i wodę a także cieple okrycia wierzchnie i okrycia przeciwdeszczowe w przypadku niepogody i deszczu. Musimy mieć na uwadze klimat jaki występuje w położonych wysoko nad poziomem morza partiach kraju i humorzastej pogodzie. Mając wystarczający sprzęt musimy znaleźć adresy noclegów oraz pobliskich stancji, gdzie będziemy mogli odpocząć. Noclegi w górach należy rezerwować wcześniej i nie przeceniać naszych fizycznych umiejętności wspinaczkowych.

Kolebka turystyki i wypoczynku

Miejscem godnym polecenia jest miejscowość rekreacyjno-turystyczna jaką jest Szczyrk. Miejscowość ta położona jest w Beskidzie Śląskim, w dolinie Żylicy, słynie z wielu stacji narciarskich takich jak Ośrodek Przygotowań Olimpijskich lub wyciągu narciarskiego „Beskid”.
Szczyrk oprócz atrakcji narciarskich, ma w swojej ofercie piesze szlaki turystyczne, obiekty rekreacyjno-rozrywkowe a także bazę hoteli i pensjonatów. Noclegi w Szczyrku znajdziemy bez problemu na stronach internetowych tego miasta oraz ofertach turystycznych.

Wypoczynek w Polsce może być równie pasjonujący co najbardziej egzotyczna wycieczka zagraniczna. Urokliwych miejsc bowiem mamy wiele, musimy tylko je dostrzec i z ich uroku czerpać. Wypoczynek (zobaczysz tu) wypoczynek http://www.uannynowytarg.pl/O_NAS,5


Napisał: S.D.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-28 01:43:14
Tagi: sprzęt, organizm, wycieczka, Szczyrk