Wakeboard- nowa moda wśród sportów wodnych

Wakeboard jest kombinacją snowboardingu, surfingu oraz nart wodnych. Każdy z wielbicieli wspomnianych sportów powinien więc spróbować swoich sił na wyciągu wakeboardingowym, a bez wątpienia nie będzie rozczarowany.
jezioro
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Tak jak narty wodne, podobnie i wakeboard polega na płynięciu po powierzchni wody na desce wakeboardingowej. W tym przypadku tymczasem deska jest jedna, zupełnie jak przy snowboardingu. W zależności od umiejętności pływaka (wakeboarder'a) sport ten może być wielce widowiskowy. Do holowania wakeboardera użyć można łódź motorową lub wyciąg. W naszym kraju jest już parę wzorowo prosperujących ośrodków wodnych posiadających na wyposażeniu wyciąg do wakeboardingu. Wakeboard to sport, który można praktykować zarówno na wodach jeziora, jak i na morzu.

Debiutujący wakeboarder powinien jednak stanowczo zacząć od jeziora, albo sztucznego akwenu przyszykowanego planowo pod tego typu dyscypliny sportowe. Woda na jeziorze jest bardziej przewidywalna, a fale mniejsze. Dopiero, gdy nabierzemy już pewnych umiejętności można sprawdzić się z morską falą.
Morze, Jantar
Napisał: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Aby rozpocząć swoją przygodę z wakeboardingiem trzeba zakupić właściwy sprzęt, czyli w pierwszej kolejności frapuje nas deska i wakeboard buty. Nie oznacza to, że jesteśmy przymuszeni na wstępie zakupić wszystko na własność. Najpierw wystarczy wypożyczyć, a potem, jeśli już nabierzemy pewności, że jest to sport dla nas możemy zastanowić się nad zakupem własnego. Przeważnie przytoczone już ośrodki wodne posiadają wypożyczalnie sprzętu. Ceny wyposażenia do wakeboardingu są różnorodne. W zależności od tego, czy postanowimy nabyć sprzęt nowy, czy używany stracimy na zakupy odpowiednio od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Jeśli dotychczas nie przytrafiło nam się mieć na sobie narty wodne albo spróbować swoich sił na desce snowboardowej lub surfingowej i nie czujemy się zbyt bezpiecznie na samodzielne zdobywanie doświadczenia, możemy zapisać się na kurs wakeboardingu. Nauka pozwoli nam w bezpieczny sposób, pod opieką instruktora zaznajomić się z elementarnymi zasadami tej dyscypliny oraz nauczyć bazowych trików.

rolki (klikaj) rolki (polecana strona)


Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-28 01:43:14
Tagi: woda, jezioro, morze, sport, Wyposażenie, Łódź, sprzęt, deska, surfing, fale, instruktor