Warto gotować!Podstawowe wyposażenie kuchni - nóż

Popularne jakiś czas temu także w Polsce stało się spędzanie weekendów ze znajomymi na grupowym przygotowywaniu posiłków. To fajny zwyczaj. To wspaniała alternatywa dla wspólnych wypadów do knajpki, a przy okazji pozwala na pochwalenie się swoimi umiejętnościami. Aby jednak samo gotowanie było przyjemne powinniśmy posiadać w domu dobry sprzęt. Najważniejszy jest dobry nóż do kuchni. Dzięki temu ułatwimy sobie przyrządzanie naszych potraw.

Świetne są noże japońskie. Niezwykle trwałe, z kilku warstw metalu, bardzo ostre i nie tępią się przez bardzo długi czas. Musimy tylko dobrze o nie dbać, a będziemy z nich korzystać przez długie lata. Jeżeli chcemy mieć sprzęt najwyższej klasy możemy zastanowić się nad czymś z najwyższej półki. Musimy liczyć się z tym, że jeśli zechcemy zakupić nóż kuchenny tytanowy to cena jego będzie w przedziale 700 – 900 zł. To już naprawdę coś dla koneserów. Do typowych działań kuchennych wystarczy nóż ceramiczny. Naprawdę dobry można kupić już za sto, dwieście złotych.

Jeżeli lubimy przygotowywać wołowinę dobrze jest zaopatrzyć się w noże do steków. Nasi goście z pewnością to docenią, bo ostry nóż bardzo ułatwia poradzenie sobie z soczystym kawałkiem mięsa, nie wymaga używania siły i pozwala na dokładne} oddzielanie kawałków mięsa.Oczywiście o kuchenne ostrza musimy zadbać. Dobrze je myć, uważać, by nie upadały na podłogę regularnie ostrzyć. Dobrze naostrzony nóż posłuży nam przez dłuższy czas. Jeśli kroimy coś nieostrym nożem wkładamy w to dużo więcej siły, a to najzwyczajniej w świecie powoduje szybsze uszkodzenie ostrza. Zwracajmy na to uwagę, zwłaszcza gdy wydaliśmy na kuchenne sprzęty sporo pieniędzy.

Idealny nóż kuchenny
Na podstawie: http://www.samcooks.com
Warto rozważyć też kupno całego kompletu noży zamiast kompletować zestaw po kawałku. zestaw noży naturalnie będzie tańszy niż gdybyśmy mieli kupić każdy z osobna, więc poszukajmy czegoś przydatnego dla nas. Przykładowo komplet noży Gerlach 961 – w komplecie jest ich pięć, każdy odpowiedni do czegoś innego. Jest to świetna opcja dla początkującego kucharza. Jest nóż do jarzyn, nóż szefa kuchni, specjalny nóż do pomidorów, nóż do pieczywa i jeszcze jeden dodatkowy, przeznaczony do mięsa.

Gdy uwielbiamy gotować warto, żebyśmy mieli dobre sprzęty. Będzie to dla nas jeszcze bardziej przyjemne i wygodne. nóż (sprawdź ten produkt)


Napisał: Karol Muchalski
Na podstawie: noze-kuchenne.pl

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-28 01:44:00
Tagi: mięsa, sprzęt, noże, kuchni, kuchenne, cena