Garść nieoklepanych pomysłów na wakacyjne dni, czyli w jakie zakątki kraju wysłać dzieciaki, aby przeżyły niezapomnianą przygodę

Ponieważ zbliżają się wakacje opiekunowie prawni myślą coraz intensywniej o tym, gdzie wysłać swoją pociechę. Te młodsze dzieciaki dzionki wolne od nauki spędzają najczęściej na koloniach w rodzinnej miejscowości lub wyjeżdżają nad morze.

Spływ
Napisał: TimothyJ
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z kolei uczniowie szkół zawodowych liczą na trochę bardziej wymyślne atrakcje. Na pewno jedną z nich mógłby być kilkudniowy rejs żaglówką po warmińsko-mazurskich kanałach. Warto jednak pamiętać o tym, że nie tylko północ kraju proponuje relaksujący pobyt nad wodą. Podgórskie obszary zazwyczaj kojarzą się nam z szusowaniem na nartach lub pieszymi wycieczkami na czerwone szlaki.Niektórzy zapominają o tym, że tamtejsze rzeki bywają nie tylko siedliskiem wybornych ryb, ale także miejscem, gdzie można w istocie spędzić miło wolny czas. I nie chodzi tutaj o to, aby całymi godzinami wpatrywać się w przepływającą wodę. Dla tych najbardziej energicznych osób miejscowi mieszkańcy proponują rozrywki z dreszczem emocji, czyli przykładowo spływy pontonowe (ski-raft.pl).

Siedemnastolatkowie, identycznie jak przedstawiciele pozostałych grup wiekowych, pragnęliby przeżyć niezapomnianą przygodę. A bajeczną zabawę zagwarantują przecież tak wspinaczki po górach, jak i atrakcje dostępne w hotelach. Kto jednak uwielbia sporty wodne i na co dzień chodzi na basen, z chęcią czas wolny od pracy wykorzysta na spędzenie wielu godzin nad wodą. I spływy pontonowe (http://ski-raft.pl/rafting.html) mogą być rewelacyjnym pomysłem na efektowne spożytkowanie urlopowego czasu.
Spływy przełomem Dunajca już od bardzo dawna bywają główną atrakcją Pienin. Chętnych jest tak wielu, że warto odpowiednio wcześniej zamówić bilet, żeby potem nie stać w kolejce. I co najważniejsze, wcale nie trzeba umieć pływać - każde przedsiębiorstwo organizujące spływy zarówno pontonowe, jak i kajakowe, jest dobrze wyposażone także w kamizelki ratunkowe. A w podróż niekoniecznie trzeba wybierać się tradycyjną łodzią.

Całkowicie bezpieczne oraz niezwykle atrakcyjne są spływy pontonowe. Taką przyjemność można np. zafundować dobrym znajomym i ofiarować im w prezencie bilet na taką wspaniałą eskapadę. A oryginalny dar na pewno stanie się źródłem niezapomnianych emocji. Być może nawet ci, którzy zazwyczaj unikają spędzania wakacyjnych dni nad wodą, zdecydują się wyjechać w Pieniny i pomieszkać tam przynajmniej przez dwa tygodnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-29 01:35:12
Tagi: przygoda, bilet, kapoki, jachtem