Treningi z korzyścią dla sylwetki a także dobrego samopoczucia

Lista dobrodziejstw wypływających z regularnego i odpowiedniego wykonywania ćwiczeń fizycznych jest ogromnie długa. Rodzajów treningów jest bardzo wiele, w poniższym tekście chciałabym opisać listę pożytków jakie uzyskać możemy jeżeli zdecydujemy się na trening siłowy.
Kobieta na siłowni
Napisał: Morten Skovgaard
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ćwiczenia siłowe bowiem świetnie oddziałują na wydolność naszych mięśni. Znacznie zwiększają wytrzymałość mięśniową. Jest to kluczowe nie tylko w sporcie, ale także w życiu codziennym. Osoba ćwicząca jest zdolna do codziennego działania przez długi czas bez większych objawów zmęczenia. Ma werwę do efektywnego realizowania powszedniej pracy.

Trening siłowy w połączeniu z odpowiednią dietą prowadzi także do zwiększenia masy mięśni, co ma zasadnicze znaczenie w regulacji masy ciała, bowiem tkanka mięśniowa jest tak zwana tkanka aktywna metabolicznie. Ma to niemałe znaczenie w osiągnięciu i podtrzymywaniu korzystnej masy ciała oraz należytych proporcji między tkanką tłuszczową a pozostałą masą ciała.

Taka forma treningu rewelacyjnie wpływa nie jedynie na układ mięśniowy, lecz również na
Hantelek
Napisał: Luke Lawreszuk
Na podstawie: http://www.flickr.com
cały układ ruchowy. Wzmacnia wytrzymałość kości, więzadeł i ścięgien. Wzmacniając układ kostny zmniejsza ryzyko wystąpienia urazów . Razem z odpowiednią dietą zapobiega osteoporozie.

Następnym argumentem wykazującym na potrzebę realizowania tego typu treningów w ramach treningów uzdrawiających jest ich pożądany wpływ na układ sercowo-naczyniowy, bowiem trening siłowy prowadzi do zmniejszenia ciśnienia tętniczego, tak w spoczynku, jak też w czasie wysiłku.Mało tego trening siłowy zmniejsza stężenie "złego" cholesterolu, ogranicza ryzyko wystąpienia zawału serca i udaru mózgu. Zapobiega powstawaniu cukrzycy oraz niektórych nowotworów. Poza tym poprawia działanie układu immunologicznego.

Oprócz tego trening siłowy oddziałuje także na sferę psychiczną, rozładowując napięcie. Uczy zdyscyplinowania, co przenosi się na pozostałe sfery życia. Zachodzi poprawa sylwetki, wyglądu oraz sprawności cielesnej, co bezsprzecznie dodaje pewności siebie oraz energii do zwiększonej aktywności we wszystkich obszarach naszego życia. Korzystny wpływ ćwiczeń fizycznych na samopoczucie oraz osobowość jest wykorzystywany w leczeniu depresji jak też bezsenności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-29 01:35:07
Tagi: Kości, ćwiczenia siłowe