Czy faktycznie każdy może w dzisiejszych czasach robić piękne zdjęcia?

Aparaty cyfrowe spowodowały, że w zasadzie robienie fotografii jest łatwe, szybkie, przyjemne, a jeszcze oprócz tego tanie. Doskonale pamiętam czasy, w których musiałem zachować ostrożność, nie robić nieudanych fotek, bo przecież potem i tak będzie trzeba zapłacić spore pieniądze za ich wywołanie. A w dzisiejszych czasach? Robimy tysiące zdjęć, a potem tak czy siak dużą część z nich usuwamy - bezpowrotnie. No dobrze, ale czy faktycznie absolutnie każdy jest w stanie robić
fantastyczne fotki?

Według mnie tak - naturalnie są jakieś wyjątki, całkowite beztalencia, ale to margines. Na początku polecam odwiedzić porządny sklep fotograficzny (szczegóły: na ). W sklepie natrafimy na profesjonalny sprzęt, dzięki któremu robione przez nas fotografie będą naprawdę piękne. Zwykła cyfrówka? Co prawda również może robić zdjęcia, lecz pewnie jakość ich wykonania nie będzie zadowalająca. Zapewne przeciętny Nowak nie zauważy większej różnicy, ale zaręczam, iż jest bardzo duża różnica pomiędzy fotkami robionymi solidnym sprzętem, a tymi, które po prostu zostały zrobione czymś z niskiej półki. Weźmy choćby pod uwagę obiektywy - sporo zależy od właśnie tego w jaki sposób podejdziemy do tej kwestii.

Sam jestem wielkim fanem obiektywów produkowanych przez firmę Sigma. Sądzę, iż np. sigma 18-200 (kupisz na ) to prawdziwy majstersztyk. Trudno miewać odnośnie tego jakieś wątpliwości - prawda jest taka, że Sigma to w tym momencie jedna z lepszych firm produkujących sprzęt fotograficzny. Cenię ową markę głównie dlatego, iż może zagwarantować sporo bardziej udane fotki, a do tego nie jest firmą, która tak jakby zdziera pieniądze od fotografów. To na pewno godne większego szacunku.

Akcesoria firmy sigma na spokojnie można kupić na choćby aukcjach w Internecie. A więc ogólnie nie mówimy tutaj o wielkich wydatkach - mówię w tym momencie o używanym sprzęcie. To dobrze pokazuje, że jeśli pragniemy robić niezwykłe zdjęcia, mamy być może nawet talent, ale najzwyczajniej nie mamy pieniędzy, to i tak możemy wcielić własne marzenia w życie. Bo najbardziej istotne jest to by zawsze stawiać dla siebie jakieś cele. A potem robić co w naszej mocy, aby nareszcie nam się udało. Bardzo lubię fotografię, myślę, że ciężko o bardzo dużo bardziej interesujących pasji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-07-04 06:58:10
Tagi: aparaty cyfrowe, zdjęcia, fotografie, obiektywy, Sigma