Jak zaplanować udane wczasy w Polsce

Kaszuby
Napisał: glencharnoch
Na podstawie: www.flickr.com
Analizując wydatki, często korzystniejsze wydają się wczasy w nad Morzem Śródziemnym niż w Polsce. Mądrzy jednak zwykle sobie radzą. Polskie morze to idealne miejsca na odpoczynek. Jak zorganizować niezapomniane wakacje?

Agroturystyka rozkręciła się u nas całkiem dobrze, a Sieć pozwala na wyłapywanie ciekawych kwater. Jeśli chcemy zaplanować wyjątkowo miłe wakacje, ograniczmy spontaniczność. Rezerwacja dużo wcześniej daje szansę na dużą oszczędność, dzięki której można chociażby wyjechać na dłużej. Trzeba jednak zdecydować: gdzie pojechać na wakacje? Nie tak łatwo wybrać, ponieważ malowniczych miejsc u nas jest pod dostatkiem.

Jedziemy nad Bałtyk! Pogoda nad Bałtykiem jest często podła dla chcącego słońca turysty, ale to nie powinno psuć planów. Każdy ma udane doświadczenia związane z wyjątkowymi i piaszczystymi plażami, więc dobrze zaplanować urlop tylko tam. Dobrze jednak uwzględnić problemy pogodowe i wybrać część wybrzeża, w której nie da się źle bawić – najlepiej wybrać się samochodem. Jako pierwsze wydają się Kaszuby. Zieleń, lasy, jeziora i naturalnie plaże – to najpiękniejszy region Polski.

Domki letniskowe na Kaszubach lub na przykład wynajem pokoju w małym domu to faktycznie niewielki wydatek. W serwisach grupowego kupowania każdy może znaleźć promocyjne kwatery. Najlepszym pomysłem są wakacje w niewielkiej wiosce, nieco z daleka od turystów – w związku z tym można zyskać miejsce na plaży. Karwia i jej okolice są wyjątkowo urocze, a przy okazji położone tak blisko cywilizacji, że szybko można wybrać klimat rozrywkowy w każdej chwili.

Mieszkając tak naprawdę niedaleko Trójmiasta, ale też Helu, nie da się znudzić nawet wtedy, gdy lato zamienia się w jesień. Po co grać w karty i narzekać, można tylko pojechać i obejrzeć stary Gdańsk, przejść się Skwerem Kościuszki w Gdyni, a przy okazji pokazać się na sopockim molo.

Oprócz oglądania cywilizacji i zabytków, warto pojechać na wycieczkę po Kaszubach. Pozwoli ona szybko odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ta część kraju nazywana jest Szwajcarią kaszubską.
Napisał: A.T.
Na podstawie: www.domki-letniskowe.pl/

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-08-03 06:57:37
Tagi: pogoda, urlop, wakacje, agroturystyka, wycieczka, lasy