Kwiaty w mieszkaniu

Fototapety w kwiaty
Napisał: http://art.widi.pl
Na podstawie: http://art.widi.pl
Kiedy boimy się, że zapomnimy o nawadnianiu roślin, warto kupić nie wymagające kwiaty, czy rośliny takie jak bambusy, kaktusy czy dracenę. Interesująco wyglądają każdego rodzaju paprocie, nie można zapomnieć tylko o tym, iż wolą ciemne miejsca. Zdecydowanie mocniej nasycone kolorem będą orchidee.

Przedstawiciel domu

Posiadając dom z ogrodem normalne jest, iż chcielibyśmy żeby został on naszą okoliczną wizytówką. Kwiaty, w które powinniśmy się zaopatrzyć muszą być przystosowane do polskich pór roku. Wybierając je, powinniśmy wziąć pod uwagę również ich długotrwałość. Jeśli chcemy, aby kwiaty - nowy post w: sztuczne kwiaty - przetrwały dłużej niż jeden sezon lub rok, wybrać powinniśmy byliny- kwiaty, które zimują w glebie. Najbardziej popularne kwiaty - odsyłam do tego serwisu wybierane do ożywienia ogrodu to aksamitki, maciejki, bratki, róże i piwonie. Nie można jednak zapominać, że wszystkie one, niezależnie czy wieloletnie czy roczne wymagają systematycznej pielęgnacji, nawożenia oraz odchwaszczania.
Niewielkie kwiaty kaktusa
Napisał: Holy Outlaw
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kwiaty dla każdego

Nie każdy lubi rośliny czy to doniczkowe czy ogrodowe, posiadanie ich bowiem wiąże się z dodatkowymi obowiązkami. Jak już zaczynają dojrzewać, nie tylko oczyszczają powietrze ze szkodliwych toksyn ale działają również kojąco dla nas samych. Skończywszy męczącą pracę odprężyć możemy się w ich towarzystwie. zielony kolor działa łagodząco na nasze oczy, a płuca zażywają świeżego, niezanieczyszczonego powietrza.


Napisał: M.B

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-08-04 06:57:30
Tagi: ogród, kwiaty, dom, papierosy